in

Oва е топката со која ќе се играат полуфиналето и финалето на Еуро2020! (ФОТО)

Европската куќа на фудбалот ја претстави топката со која ќе се играат полуфиналните натпревари и финалето на Европското првенство.

Натпреварите се закажани на стадионот Вембли во Англија и ќе се играат во 21 часот. Дизајнот на топкат аго направи Адидас и доби позитивни реакции од љубителите на оваа игра. Погледнете како изгледа топката:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote