in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Она исто изгледа веќе 20 години? Софија Вергара сподели фотографија од минатото која докажува дека времето застанало за неа!

Моделот успеа во она што тие не се способни да го направат, а тоа е да и пркоси на природата и да го задржи нејзиниот младешки изглед во петтата деценија.

Првично, таа ја започна својата кариера како модел, Софија Вергара, во Јужна Америка, снимајќи реклами, со цел да стекне светска слава со нејзината улога во филмот „Поигрувајќи се со папи“ во 2003 година. Таа исто така глумеше во серијата Модерно семејство, и беше вклучена во листата на највлијателни жени. Според некои мислења, таа исто така ја добила неофицијалната титула секс -симбол во 2000 -тите.

 

Сепак, вниманието го привлече фактот дека манекенката објави фотографија од нејзините рани две илјади години на својот профил на Инстаграм, и споредувајќи го нејзиниот тогашен изглед со денешниот, не може да се забележат големи разлики. Имено, судејќи по оваа фотографија, таа изгледа исто дваесет години.

 

На фотографијата, таа беше облечена во темносино фустанче под кое се гледа нејзината долна облека, додека на горниот дел од фустанот, т.е. ги држеше рацете прекрстени преку градите. На сето ова, таа додаде пристојни обетки кои успеаја да привлечат внимание покрај кафеавата коса што Вергара ја носи и денес.

 

Што мислите, дали се промени Софија Вергара?

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote