in

ГОЛЕМ ШОК ЗА СВЕТСКИОТ ШАМПИОН! Бензема може да го пропушти ЕУРО?

Првиот фаворит за освојување на ЕУРО, Франција претрпе сериозен удар на последниот подготвителен натпревар пред континенталниот преглед против Бугарија, бидејќи Карим Бензема излезе од игра со болна гримаса на лицето.

Напаѓачот на Реал Мадрид легна на тревата во 41. минута и го зграпчи бутниот мускул на десната нога, кој веќе беше под завојот. Тој мораше да излезе од играта, а изразот на лицето на клупата воопшто не изгледаше ветувачки.

Би било голема трагедија за Бензема, кој се врати во тимот по шест години не поканет да го пропушти своето, можеби последното големо натпреварување поради повреда.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote