in

Новиот филм на Michael Bay за КОРОНА ВИРУСОТ пристигнува следниот месец!

Најновиот филм на Michael Bay за коронавирусот ќе биде објавен следниот месец. Songbird се случува неколку години во иднината кога вирусот мутирал и станал уште посмртоносен, и светот станал полошо место за живеење. Според извештаите на Deadline, филмот се очекува да дебитира на малите екрани на 11ти Декември.

Филмот кој е режиран од Bay (познат по неговите дела Armageddon и Pearl Harbor) ни го отсликува светот во 2024 година и мутацијата на ковид-19 кој сега се нарекува ковид-23. Вирусот има стапка на смртност 50% и главните ликови се обидуваат да се справат со секојдневниот живот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote