in ,

СлаткоСлатко

ТАА Е 11 ГОДИНИ ПОСТАРА ОД НЕГО, МУ РОДИ ДВЕ ДЕЦА: Сопругата на Златан Ибрахимовиќ гзи 6 деценија и изгледа БРУТАЛНО!

Сопругата на познатиот фудбалер живее далеку од очите на камерите и ретко се појавува во јавноста. Станува збор за поранешен модел кој е 11 години постар од Златан. Хелена Сегер има 51 година и се бави со бизнис.

Интересно е што Хелена се грижи за бројните спонзорски договори на Златан Ибрахимовиќ, а тие се сретнале – верувале или не – на паркинг.

„Кога го запознав Златан, тој имаше 21 година, а јас 32. Имав богатство и кариера, не ми требаше фудбалер да ме храни. Бев независна. Тој дури и не беше мој тип“.

„Кога првпат го видов, со своето Ферари ми го блокираше мерцедесот на паркингот во Малме. Всушност, на раката видов само голем нос и златен часовник. Бидејќи бев нерасположена, му викав Му реков прилично грубо дека „Мислам дека не му се допаѓа“, рекла Хелена и додала дека тоа сигурно не е љубов на прв поглед“, изјави Хелена пред неколку години.

“Мислам дека ми се допаѓа Златан затоа што можам да му се спротивставам. Имам важна позадина и кариерата ја изградив со многу жртви. Бракот може да го наруши моето чувство за независност”, рекла Хелена и додала:

“Не сакам да ме етикетираат како сопруга на фудбалер. Мислам дека луѓето не се свесни колку напорно учев, работев и се борев во животот”.

Пред неколку години се шпекулираше дека Ибрахимовиќ наводно стапил во врска со убавата италијанска новинарка Дилета Леота, а наводно ја изневерувал и Хелена. Сепак, тоа никогаш не беше потврдено, а ниту Златан ниту Хелена не ги коментираа овие наводи.

 

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote