in ,

СлаткоСлатко

СОВРШЕНИОТ ТРИК за блескаво чист тоалет! Сè што ви треба е ЕДЕН ПРОДУКТ и вашата чаша ќе блесне, пробајте!

Во групата на Фејсбук, мајката Лорен откри дека користела само еден ефтин производ за чистење – лимонска киселина.

 

Мајка од Австралија сподели како го чистела својот тоалет од тврдоглави дамки со помош на само еден производ што вообичаено се користи за печење.

 

Во групата на Фејсбук, мајката Лорен откри дека користела само еден ефтин производ за чистење – лимонска киселина, пренесува Daily Mail.

 

– Мразам да го чистам тоалетот. Две чинии (околу 25 грама) лимонска киселина оставени во тоалетот девет часа ќе ја решат целата работа. Најтешкиот дел од процесот е да бидете сигурни дека луѓето не користат тоалет во текот на тие девет часа. Сакав да користам средство за чистење, но ова е поевтино – напиша Лорен во својот пост и сподели фотографии од големата трансформација со неа.

Другите родители во групата останаа воодушевени од идејата и некои споделија начини на кои тие самите користат лимонска киселина.
– Јас секојдневно користам лимонска киселина за чистење на тоалетот, но тоа е одлично бидејќи нема хемикалии, па дури и децата можат да чистат со тоа – коментира една мајка. – Лимонската киселина е најдобрата! Одлично за тоалети – се согласи еден корисник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote