in

ШОКАНТНО: Шпанец од Мајорка намерно заразил 22ца со ковид-19!

Полицијата од Мајорка уапси жител на нивниот град кои беше обвинет дека намерно заразил 22 лица со ковид-19.

Имено Шпанецот и покрај тоа што знаел дека е заразен, тој продолжил да оди на работа и во теретана. Полицијата започна истрага кога доби информација дека заразен работник ја крие својата болест.

Колегите на заразениот велат дека лицето било заразено со ковид-19 и покажувало симптоми на болеста, но и покрај тоа тој продолжил да оди на работа и кога кашлал намерно ја вадел маската. Дури и изјавил дека сака да ги зарази сите околу него.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote