in

Специјална епизода од серијата „Пријатели“ се снима во март!

Актерот Метју Пери го потврди снимањето на специјалната епизода од хит серијата „Пријатели“.

Пери, кој го игра ликот на Чендлер Бинг во серијата, ја објави веста на својот профил на Твитер.

“Собирањето на” Пријатели “е закажано за почетокот на март. Се чини дека годината е полна со обврски пред нас, и тоа ми се допаѓа”, напиша Пери.

Специјална епизода од серијата требаше да се снима во август годинава, но беше одложена поради пандемијата на вирусот корона.

Новата епизода ќе ја собере оригиналната екипа: Пери, Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк и Дејвид Швимер.

Глобалниот хит „Пријатели“ се емитуваше во периодот од 1994 до 2004 година. Финалето на серијата го следеа повеќе од 52 милиони гледачи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote