in

Според Лилард, Јокиќ треба да ја освои МВП наградата оваа сезона!

DENVER, COLORADO - JANUARY 13: Damian Lillard #0 of the Portland Trail Blazers drives against Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets at the Pepsi Center on January 13, 2019 in Denver, Colorado. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Ѕвездата на Портланд Треилблејзерс, Демиен Лилард, верува дека само еден човек ја заслужува МВП наградата во НБА оваа сезона, а тоа е Никола Јокиќ.

Клубот на Лилард во плејоф серијата ќе се сретне со клубот на Јокиќ, Денвер Нагетс, а бекот верува дека Србино е најзасужен за успесите на неговиот тим и мора да ја освои МВП наградата за регуларниот дел од сезоната.

„Јокиќ ги одигра сите натпревари во регуларниот дел од сезоната и играше навистина сензационално. Битни играчи на Денвер се повредија, но тој продолжи да го води тимот кон нови победи. За мене лично тој треба да ја добие МВП наградата, без премногу размислување“ изјави Демиен Лилард за медиумите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote