in

Србија одвојува 8000 вакцини од Фајзер за нашата држава!

Според најновите информации, првите вакцини во Македонија ќе пристигнат од Србија откако премиерот Заев во комуникација со претседателот на Србија, Вучиќ се договори земјава да добие 8.000 вакцини од компанијата Фајзер.

И покрај тоа што вакцините биле понудени како донација, Македонија ќе ги плати по набавната цена. Сеуште не се знае кога точно ќе пристигнат вакцините, а дополнителните детаљи ќе ги дискутираат министрите помеѓу овие две земји.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote