in

Србите кои примиле вакцина ќе можат слободно да влезат во Грција од 1 мај!

Министрите за туризам на Србија и Грција се договорија за слободен влез и излез на државјаните на двете земји доколку ја примиле вакцината против Ковид-19. Оние кои не се вакцинирани ќе мора да поминат дополнителна контрола за влез во земјите.

Ова правило започнува да важи од први мај и ќе трае точно 5 месеци, односно до први октомври. Договорот беше постигна за време на онлајн состанокот помеѓу министрите на овие две држави.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote