in

Стани ФАТАЛНА ЗАВОДНИЧКА: Поради ваква жена, МАЖИТЕ БИ ЈА ПРОДАЛЕ И ДУШАТА НА ЃАВОЛОТ- Еве што треба да направиш!

Вештините на заведување се учат.

Постојат жени кои се природни заводници и ги знаат сите тајни на заведувањето. Без разлика дали станува збор за однесување или изглед, тие ќе го „свртат умот“ на посакуваниот маж.

Ако не сте од тие жени, можете брзо да станете, бидејќи се учат вештини за заведување.

Бидете свои

Сите ние се обидуваме да се претставиме во најдобро можно светло, но постои граница помеѓу првичните ласкања и лажната претстава. Не глуми нешто што не си, бидејќи такви се краткотрајни лаги.

Атрактивна, но паметна

Точно е дека мажите прво ќе бидат привлечени од атрактивен изглед, но тие сакаат и жена со која ќе можат да разговараат. Она што го имате на ум е исто така важно. Едуцирајте се, читајте, учете и заведувајте го со паметна глава. Ова е најдобриот начин ако сакате да го чувате за долго време.

Научете да флертувате

Научете како да го направите тоа. Покажете дека се грижите, но не претерувајте. Нежна насмевка, мало навалување на главата и дискретно смеење со неговите шеги ќе биде доволен знак дека ве интересирал и дека уживате во неговото друштво. И запомнете, премногу кикотење и премногу допирање не е заведување, туку фрлање, и тоа е многу одбивно.

Погледнете го

Моментот кога ќе го привлечете неговото внимание е многу важен. Во тој краток момент, ќе кажете работи што е невозможно да се изразат со зборови. Со разигран и заводлив поглед можете да му покажете дека сакате да го запознаете и му преостанува да ја гризне мамката.

Мирис

Мирис е од суштинско значење. Вистинските заводници секогаш го имаат тој недостижен, благ, но опоен мирис кој е неповторлив и лесно препознатлив. Експериментирајте додека не ја пронајдете таа фантастична формула која апсолутно одговара со вашата личност, остава автентичен впечаток и им се чини привлечна на мажите.

Фризура и шминка

Мажите ја обожаваат женската коса и колку и да негодуваат против шминкањето и како паѓаат на суптилни трикови. Без разлика дали ќе изберете драматичен или природен изглед, следете ги овие неколку правила:

  • косата никогаш не треба да го открива целото лице и секогаш мора да биде кадифена, здрава и чиста
  • научете ноншалантно да носите црвен кармин; внимавајте да не ги валкате забите
  • избегнувајте светки
  • секогаш имајте маскара
  • уредни и лакирани нокти се задолжителни

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote