in

Статусот на Погба во Јунајтед: Старо-новиот тренер Оле вели дека не е сè изгубено!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солшер ја продолжи соработката со „црвените ѓаволи“ до 2024 година, а управата на клубот од „Олд Трафорд“ работи на продолжување на договорот со францускиот играч за врска Пол Погба.

Новинарите беа заинтересирани дали играчот за врска ќе остане во Јунајтед, бидејќи британските и француските медиуми претходните денови известуваа дека Погба не сака да остане во тимот на Солшер по истекот на неговиот договор – летото 2022 година. Тие знаеја дека Јунајтед, ако сака да заработи одредена отштета, ќе мора да го продаде Французинот во тековниот преоден рок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote