in

ШТО ГЛЕДАТЕ НА СЛИКАТА? Само 3 ПОСТО луѓе можат да го видат ТОЧНИОТ БРОЈ! (ФОТО)

Интересна илузија.

Последните денови на социјалните мрежи кружи оптичка илузија, на која наводно само три проценти од луѓето можат да видат одредена бројка.

„Кој број гледате?“, Пишува таа со оптичката илузија објавена пред неколку дена на Твитер, каде предизвика бројни реакции.

Иако многумина го забележаа решението кога одмавнаа со главата или се оддалечија од екранот, имаше и многумина кои сè уште не можеа да го видат бројот, а некои дури споменаа и како го гледаа, но многу слабо.

Сепак, со малку напор, веројатно секој може да го види бројот. Оддалечете се од екранот и кривогледувајте некое време. Треба да го видите бројот 17.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote