in , ,

Што?Што? СлаткоСлатко

Генијален и едноставен начин, а вашето купатило секогаш ќе мириса убаво

Една мајка од Австралија откри трик со кој вашето купатило секогаш ќе мириса убаво!

 

Една Австралијанка открила трик на Фејсбук за која ви треба мало пластично шише и омекнувач за алишта.

“Дами, трик со омекнувач за мирисно и свежо купатило. Половина вода, половина омекнувач и тоа е тоа”, напишала покрај фотографијата на која има мало пластично шише.

Во тоа шише го измешала омекнувачот со вода, го затворила и издупчила мали дупки врз капачето, а потоа го ставила ова шише во казанчето од WC шољјата. Објаснувајќи го овој нејзин трик, таа истакна дека на овој начин, малку омекнувач ќе „заврши“ во санитарната чинија кога ќе пуштите вода.

Додека некои се воодушевени од овој трик, други се убедени дека тоа ќе го оштети казанчето.

Рејчел Халет, сопственичката на водоводната компанија, вели дека „не треба да ставате ништо во казанчето, бидејќи тие не се направени за друго освен за вода“.

Но, се разбира, можеби можете да го користите овој трик со нејзиниот омекнувач – истурете сè во шише, издупчете го капакот, ставете го некаде до шољјата и убавиот мирис на омекнувачот постојано ќе се шири низ купатилото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote