in ,

СЗО ТВРДИ: Корона вирусот не побегнал од лабараторија!

Светската здравствена организација потврди дека корона вирусот не е направаен и не побегнал од лабараторија, како што тврдеа многу теоритичари на заговор. Според најновите истражувања, короната преминала од лилјаците на луѓето, но индирекно, односно преку други животни. Оваа теорија сеуште не е докажана, но е доста веројатна.

Но и покрај тоа, научниците сеуште не се сигурни како вирусот успеал да се прошири низ целата наша планета и најверојатно многу слични прашања ќе останат без одговор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote