in

ТАРАБИЌ ПРОГНОЗА на победникот на изборите во Америка? Еве чија слика стои во бурето на Митар Тарабиќ (ФОТО)

И додека целиот свет ги чека резултатите од претседателските избори во Америка, за Драган Пјевиќ од Тара, познатите пророци Тарабиќ, кои предвидоа многу историски настани, веќе дадоа одговор на ова прашање.

Познатите луѓе на Креман секогаш ја предвидувале иднината, не само на Србија, туку и на светот. Па, Драган, како чувар на нивното пророштво, тврди дека и покрај фактот што многу Срби го поддржуваат Трамп, Бајден ќе победи на изборите во Америка.

Тарабиците, исто така, предвидоа пад на Обреновиќ, доаѓање на Тито, како и крај на комунизмот.

И знам дека одлуката е во буре, веќе има слика на Бајден, а не слика на Трамп, не прашувај како точно знам – но знам, Тарабиќ го има тоа. Минатата година реков дека кој барем малку се потпре на Крем, ќе владее долго време. Трамп воопшто не го стори тоа, тој ги игнорираше нашите писма и го потцени отвореното небо над Тара. Убедени сме, тој повеќе нема да биде претседател на Америка – тврди Драган Пјевиќ.

Инаку, Драган двапати испратил писма до Трамп и неговата сопруга и до амбасадорите Скот и Годфри. Сепак, немаше одговор и како што вели, тој едноставно се игнорираше.

Многумина не веруваат, но со помош на овој начин на власт дојдоа Николиќ, Тадиќ, Коштуница, но никој не му должеше на Кремни. И сите заминаа во историјата – вели овој чувар на огништето Креман.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote