in

Теоретичарите на заговор убедени: Џо Бајден не е вистинскиот претседател на САД!

Теоретичарите на заговор се убедени дека вице-пртседателот Камала Харис е вистинскиот претседател на САД, откако Џо Бајден по грешка изјави дека таа е претседател за време на прес конференцијата.

Бајден ги известуваше медиумите околу вакцинацијата на населението и ѝ се обрати на Камала Харис со „Претседателот Харис“ на крајот на пресот. Тој за момент застана откако сфати дека погрешил и им даде до знаење на присутните дека е свесен за неговата грешка.

Но и покрај тоа, теоритичарите на заговор веруваат дека Бајден по грешка го открил вистинскиот претседател на Америка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote