in

WTFWTF Што?Што?

Тепачка меѓу фудбалерите на Спарта Прага и Галатасарај (ВИДЕО)

Тензичен натпревар од почетокот до крајот, кој беше решен со исклучувањата на гостинскиот десен бек Каан Ајхан и тренерот Окан Бурук, кој на крајот донесе хаотични сцени.

 

Фудбалерите и стручниот штаб на Галатасарај по поразот и испаѓањето дојдоа до клупата на Спарта да се пресметаат со своите ривали, по што следуваше размена на удари и туркање, по кое неколку учесници во тепачката паднаа на тревата. Потоа почна бркотница на теренот, но на крајот ситуацијата се смири без потешки последици.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote