in

Втората сезона на “The End of The F***ing World” можете да ја најдете на Netflix од сега!

The End of The F***ing World конечно пристинга на Netflix! Втората сезона започнува онаму кадешто драматично заврши првата, со Џејмс при што беше застреан на плажата во првата сезона и не знаеме дали е жив или мртов. Фановите на серијалот можат да ја видат Џесика Барден како го повторува својот лик на Алиса во втората сезона.

Исто така, нов лик се појавува во оваа сезона, ликот Бони кој ќе биде толкуван од Наоми Аки е „опишан како аутсајдер со мистериозна конекција со Алиса“. Првата сезона од оваа драма започна со емитување во 2017та. Втората искочи во 2019та, но токму сега пристигнува на Netflix и веќе е достапна за корисниците на оваа стриминг компанија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote