in

Dwayne Johnson познат како The Rock, планира да се кандидира за председател на САД во иднина!

Познатиот американски актер Dwayne Johnson, попознат како „The Rock“, призна дека би бил среќен да размисли за неговата кандидатура за претседател на САД во иднина, поради желбите на неговите бројни обожаватели.

Најпознатиот холивудски актер говорејќи за USA Today, оваа недела, тој рече:

„Би размислувал да се кандидирам за претседател во иднина, ако тоа е она што луѓето навистина го сакаат. Навистина размислувам за тоа, и во никој случај не сум непостојан со мојот одговор.. Па така, чекав и слушав. „Би го држел прстот на пулсот, увото на земја“, рече актерот.

Johnson во минатото разговараше за „реалната можност“ да се кандидира за претседател, откако слушна дека „се повеќе“ луѓе го туркаат актерот да замине во политика.

„Имаше вистинско чувство за сериозност, што ме натера да си одам дома и да мислам:„ Дозволете ми навистина да го преиспитам мојот одговор и да се осигурам дека ќе дадам одговор што е вистина и тоа исто така ме почитува“.

Johnson, кој се декларира како независен, неодамна го поддржа претседателот Џо Бајден за време на неговата претседателска кандидатура во 2020 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote