in

Тигрес се пласираше во финалето на Светското клупско првенство!

Мексиканската екипа Тигрес се пласираше во финалето на Светското клупско првенство на ФИФА, откако успеа да го совлада клубот од Бразил Палмеирас со минимални 1-0.

Стрелец на единствениот погодок на натпреварот беше одличниот поранешен напаѓач на француската репрезентација Жињак откако беше прецизен од белата точка во 54 минута. Тигрес во финалето ќе се сретне со подобриот од дуелот помеѓу Баерн Минхен и египетскиот Ал-Ахли.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote