in ,

ШПАНСКИ КРАЛ ВО КАРАНТИН: Тој беше во контакт со луѓе заразени со корона.

Шпанскиот крал во карантин.

Шпанскиот крал Felipe VI (52) во понеделникот започна десетдневен карантин откако беше во близок контакт со лице заразено со корона, соопшти кралското семејство.

Кралот ги откажа сите јавни собири за време на карантинот, иако денес присуствуваше на научен состанок во Мадрид, објави Ројтерс.

Кралицата Летиција и нејзините две ќерки ќе продолжат со планираната кралска програма, додаде извор на Ројтерс.

Шпанија од почетокот на пандемијата регистрирала 1,58 милиони случаи на коронавирус, а 43131 починале.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote