in

Топ 10 Netflix филмови!

Нетфликс, кој од првиот ден го смени светот на кино и телевизија, е меѓу нас со своите нови продукции скоро секој месец. Нетфликс, кој инвестираше милиони долари во овие продукции со многу актери и режисери, понекогаш не може да го достигне квалитетот што го посакува. Сепак, Нетфликс со текот на времето многу се подобруваше. Толку многу што Рим, еден од најамбициозните номинирани за Оскар оваа година, беше создаден целосно од Нетфликс. Ги презедовме најдобрите филмови што досега ги објави Нетфликс за вас.

  1. Roma -Лансиран како најдобра продукција на Нетфликс, римскиот филм го носи потписот на славниот режисер Алфонсо Куарон. Филмот, кој е во многу амбициозна позиција меѓу номинираните за Оскар во 2019 година, се фокусира на животната приказна на Клео, мексиканска собарка. Филмот, кој ја открива оваа животна приказна, како и социјалните услови на Мексико во 70-тите години на минатиот век, е една од продукциите на Нетфликс што дефинитивно треба да ја гледате.

2. The Ballad of Buster Scruggs – Баладата за Бастер Скрагс, во режија на познати режисери Итан и Џоел Коен, е антологиски филм со низа различни приказни. Филмот, кој оваа година освои 2 номинации за Оскар, се гледа како серијал во кој ужива публиката.

3. Annihilation – Филмот за научна фантастика на Нетфликс, „Поништување“, се фокусира на вонредните настани што ги доживеале офицерите кои биле ставени во карантин и испратени во овој регион поради настаните што се случиле Настапувајќи имиња како Натали Портман и Оскар Исак, филмот е една од успешните продукции на Нетфликс.

4. Bird Box – Bird Box, исто така една од најдобрите продукции за оваа година, стана најгледаниот филм на Нетфликс за кратко време. Во главната улога на добитничката на Оскар, Сандра Булок, филмот открива пост-апокалиптичен свет. Ако ви се допаѓаат овие апокалиптични сценарија, Bird Box е за вас.

5. Okja – Филмот Окја на Нетфликс, кој се натпреваруваше за Златна палма на Канскиот филмски фестивал, ја раскажува приказната за Мија, големото животно по име Окја, нејзината најдобра пријателка. Актерската екипа на успешниот филм вклучува имиња како akeејк Гиленхал, Тилда Свинтон и Лили Колинс.

6. Beast of No Nation – Ѕвер без народ, во режија на славниот режисер Кери Фукунага, е еден од првите успешни филмови на Нетфликс. Идрис Елба ја презема главната улога на филмот, кој се фокусира на приказната за момче кое е подложено на страшна војна во една африканска земја.

7. Bright – Фантастичниот филм „Bright“ на Нетфликс зборува за свет во кој Орците и луѓето живеат заедно. Филмовите во кои глумат Вил Смит и Џоел Еџертон дефинитивно треба да бидат на вашата листа.

8. Polar – Полар, уште еден филм на Нетфликс објавен оваа година, се фокусира на Данкан Визла, човек кој се откажал од изнајмениот убиец, повторно фатен во средина. Мадс Микелсен ја презема главната улога на продукцијата, која привлекува внимание со сличноста со познатата филмска серија John Wick.

9. Cargo – Карго, уште еден филм на Нетфликс, кој се фокусира на пост-апокалиптиката, во фокусот ги носи зомби, еден од најпопуларните примери на жанрот хорор. Филмот со Мартин Фримен, кого го познаваме од Шерлок, е еден од најдобрите избори за трилери.

10. To All the Boys I’ve Loved Before – Романтичната комедија “до сите момчиња што ги сакав и ги сакав порано” се фокусира на конфузијата во животот на една обична девојка, Лара Џин, ​​како резултат на писмата што им ги напиша на мажите во кои се вљуби. Ноа Сентинео и Лана Кондор играат во филмот, за кој се смета дека е една од најзабавните продукции на Нетфликс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote