in

Кој ќе заврши P4 во оваа сезона во F1? (АНКЕТА)

На само шест трки до крајот на сезоната борбата за прво место скоро е решена, но борбата за 4тата позиција е најинтересна досега поради тоа што има многу конкуренти. Според вас, кој мислите дека ќе завши на 4тата позиција на табелата за возачи во Формула 1? Гласајте за вашиот фаворит.

 • Кој ќе заврши на 4тата позиција во F1 на крајот на сезоната?

  • Данијел Рикардо
  • Чеко Перез
  • Ландо Норис
  • Алекс Албон
  • Шарл Леклер
  • Ленс Строл

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote