in

Топло добредојде за председателот на ПСЖ! „Остави го Меси на мира, *погрдни зборови!*“

Евентуалното заминување на Лионел Меси од Барселона е болна тема за секој фан на каталонскиот гигант. Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер ал-Калифи, исто така, го почувствува тоа на неговата кожа во вторникот.

Во претходниот период беа стрелани стрели од обете страни. Од Барселона оценија дека однесувањето на предводникот на Пари Сен Жермен е недозволиво и дека тие како клуб кој веќе ги прекршил правилата се обидуваат да ги дестабилизираат, а од Паркот на принцовите одговорија дека Лионел Меси секогаш ќе биде на нивната листа на желби.сели и понуди да го чекаш летото.

А, Парижаните сигурно не се први или последни кои се интересираат за Меси, ниту пак Барселона, со својот однос кон играчот во последните шест месеци, придонесе за гаснење на различните пожари што горат на оваа тема.

Во веќе традиционалниот фолклорен перформанс на навивачите, група приврзаници на Барселона направија бучава пред хотелот каде што се сместени играчите на Пари Сен Жермен.

Но, претседателот на Пари Сен Жермен исто така „застана на нозе“ на лутите навивачи кои го пречекаа Ал Калифа со извици „остави го Меси сам, к***н сине“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote