in

Тотенхем се искачи на ВРВОТ на Премиер Лигата!

Тотенхем се искачи на првото место во Премиер Лигата по ефикасната претстава во натпреварот против Манчестер Сити. Во битката помеѓу Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола, менаџерот на Граѓаните го извлече подебелиот крај. Сон успеа да им донесе предност на Тотенхем во раната фаза од натпреварот по одличниот пас на Ендонбеле.

Манчестер Сити постигна погодок во првото полувреме, но беше поништен од ВАР собата поради игра со рака. Сити го имаше поседот на топката, но екипата на Мурињо го доби резултатот. Супер измената, Ло Селсо успеа да го дуплира водството на Тотенхем само 35 секунди по влегувањето во игра по одличната асистенција на Кејн. Натпреварот заврши со 2-0 во корист на екипата од Лондон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote