in

ТРАМП ПОВТОРНО МОЖЕ ДА БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ! Водителот на американската телевизија го откри сценариото од кое се плаши Бајден.

Откако Џо Бајден и Камала Харис и се обратија на нацијата, водителите на Си-Ен-Ен, Крис Куомо и Дон Лемон одговорија на зборовите на Бајден.

Куомо предупреди дека Америка може „многу брзо да се врати на старото“ и посочи дека Доналд Трамп може да учествува на изборите во 2024 година.

Никогаш не смееме да заборавиме како дојдовме овде, бидејќи можеме многу брзо да се вратиме на старото. всушност, Доналд Трамп може да се кандидира повторно – рече Куомо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote