in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Тридневна диета со портокали: Симнува по килограм дневно и ја прочистува кожата! (ПЛАН))

Тридневната диета со портокали, освен што е рестриктивна, овозможува и губење по еден килограм дневно, а истовремено ја намалува апсорпцијата на маснотии на природен начин и ја прави кожата поубава.

Доколку немате вишок килограми, најдобро е да ја прескокнете оваа диета или да ја практикувате на приспособен начин, со консултација со нутриционист или лекар.

Во текот на диетата, првиот утрински оброк секогаш е ист: портокал (круша, праска, лубеница или диња), два двопека, шолја кафе или чај без шеќер.

ПРВ ДЕН

Ручек: портокал, варено јајце, кисело млеко или јогурт

Вечера: 2 домата или 2 дл пире од домати, 2 варени јајца, мала главица зелена салата или краставица и 2 двопека

ВТОР ДЕН

Ручек: портокал, јајце, кисело млеко, 2 двопека

Вечера: 125 г мелено говедско, домат или 1 дл пире од домати, двопек, шолја чај или кафе

ТРЕТ ДЕН

Ручек: портокал, варено јајце, кисело млеко, помала главица зелена салата

Вечера: 125 г мелено месо, портокал, двопек, шолја кафе или чај.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote