in

Трик со коцки мраз – никогаш повеќе нема да морате да ги пеглате вашите алишта! Ќе заштедите време!

Уморни сте од пеглање? Експертот Дејан Димитров има спасоносно решение за секој што има дома машина за сушење алишта.

Како што објасни на видеото, со неколку коцки мраз, можете да слетате на стуткана облека.

„Кога ќе ја ставите облеката во сушара, додадете неколку коцки мраз. Топлината ќе го стопи мразот и ќе се создаде облак од пареа во тапанот, со тоа ќе направи облеката да изгледа како да е само испеглана по сушењето “, објасни тој.

Неговото решение е идеално за секој што пегла облека со часови, но и не е баш ново. Станува збор за трик кој стана вирален пред нешто повеќе од три години кога беше објавен на YouTube каналот HelloIamBear.

Само проверете сушарата да не е полна за да може пареата да стигне до целата облека.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote