in

ТРИТЕ МОМЧИЊА И СТАРЕЦОТ! [ВИЦ]

Оделе три момчиња на пат. Виделе една пократка траса но поминувала низ гробиштата. Одејќи низ гробиштата слушнале еден звук „ТАК ТАК“. Многу се исплашиле и почнале забрзано да одат. Подоле во гробиштата виделе еден стар човек како чука на една надгробна плоча. Едно од момчињата му рекло:
-„Чичко не преплаши, што правиш?“
Старецот им одговорил:
-„Ахх нечесници, ми го напишале името погршно па го попоравам!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote