in

Доналд Трамп платил 3 милиони долари за пребројувањето на гласовите во Висконсин!

Доналд Трамп потрошил 3 милиони долари за да плати за пребројувањето на гласовите од изборите во Американската држава Висконсин, а по пребројувањето се отркило дека Џо Бајден всушност добил 132 гласови повеќе од првично мисленото. Ова е уште едно понижување за 45тиот претседател на САД по неговиот пораз на изборите.

Платената сума била потврдена од Изборната Комисија на Висконсин преку објава на социјалната мрежа Твитер. Републиканците се обидоа да ја престигнат разликата со која водеше Бајден во оваа држава, но не успеаа. Од објавувањето на резултатите од изборите, Трамп ги осуди без никаков доказ дека изборите биле наместени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote