in

Тухел доби отказ, нов тренер на ПСЖ Почетино

На „Паркот на принцовите“ за Божиќ францускиот шампион ќе добие нов шеф на клупата…ПСЖ во средата го совлада убедливо Стразбур со 4:0, овој месец обезбеди место во нокаут-фазата во Лигата на шампионите.

Моментно париските „светци“ се третопласирани на табелата во француската „Лига 1“ со еден бод заостанување во однос на водечкото дуо Лион и Лил.

Германецот во поголем дел од минатата сезона работеше под сериозен протисок, а остана на клупата и после поразот во финалето на ЛШ. Притисокот не се намали ни оваа сезона, а во негов прилог не одеа ниту четирите порази во првенството.

Нов тренер на ПСЖ ќе биде назначен Аргентинецот Маурисио Почетино.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote