in

Јапонскиот милијардер и неговиот асистент се следните туристи на Меѓународната вселенска станица!

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава и неговиот помошник Јозо Хирано ќе бидат следните туристи на Меѓународната вселенска станица.

Ова го објави руската вселенска агенција Роскомос, и додаваат дека нивното патување е планирано за декември.

„Вселенското патување ќе трае 12 дена, а командант на екипажот ќе биде космонаутот„ Роскосмос “Александар Мисуркин“, изјави руската агенција, додавајќи дека обуката на екипажот ќе започне во јуни, а полетувањето е на 8 декември.

Ексцентричниот јапонски милијардер, кој се збогати со продажба на облека и модни детали преку интернет, исто така, планира да однесе осум лица на вселенски туристички пат околу Месечината во 2023 година.

„Толку сум љубопитен за животот во вселената, што планирав сама да го откријам и да го споделам на мојот канал на YouTube“, рече Маезава.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote