in

СмешноСмешно

Allez Opi-Omi! Уапсената жената која беше виновна за судирот на првата етапа од Тур де Франс!

Жената, која предизвика тежок судир за време на првата етапа на Тур де Франс, конечно беше уапсена. Ова го објави полицијата на градот Брест, каде оваа година започна најпрестижната трка со велосипеди во светот.

Непозната жена држела голема картичка на која пишувало „Allez Opi-Omi“ или „ајде дедо и баба“. Гледаше на друг начин кога германскиот велосипедист Тони Мартин налета на неа и удри во транспарент. Падна, а потоа го следеа голем број други возачи.

Трката беше прекината пет минути, додека сите возачи станаа. На некои им требаше и медицинска помош. Во тој хаос, жената го преклопила транспарентот и исчезнала во публиката. Тој момент бил снимен од камерите и врз основа на тоа, таа била идентификувана.

На почетокот се сомневаше дека станува збор за некој од Германија, бидејќи термините Опи и Оми се користат во таа земја за баби и дедовци, но се покажа дека уапсената жена сепак е од Франција. Други детали од полицијата не беа соопштени.

Поради овој инцидент, возачите симболично го изразија својот протест на почетокот на четвртата етапа во вторникот, и Мартин, кој напиша на социјалните мрежи.

„Почитувајте ги возачите на Турнејата. Користете ја главата или останете дома!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote