in

Јунајтед доби нов спонзор кој ќе го носи на своите дресови!

Црвените Ѓаволи одлучија да го заменат „Шевролет“ на нивните дресови почнувајќи од следната сезона. Тие се договорија со компанијата TeamViewer за замената, а за овој потез добија високи 326 милиони долари.

Договорот е највисок во историјата на Премиер Лигата, а логото на компанијата во бела боја ќе биде на предната страна на дресовите на Манчестер Јунајтед од сезоната 2021/2022. Шевролет беше главен спонзор на екипата на Јунајтед скоро 7 години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote