in

Манчестер Јунајтед со пресврт против Брајтон стигна до нова победа!

Манчестер Јунајтед се сретна со екипата на Брајтон на Олд Трафорд, успеа да се врати од негатива и победи со 2-1. Со оваа победа Јунајтед си обезбеди место во Лигата на Шампионите за следната сезона.

Брајтон изгледаше дека ќе ја забележи првата победа против Јунајтед во нивната историја, откако поранешниот играч на „Црвените Ѓаволи“, Дени Велбек стрелаше во 13тата минута за 0-1.

Но Јунајтед се препороди во второто полувреме и успеа да дојде до пресврт преку головите на Рашфорд и Гринвуд.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote