in , ,

УбавоУбаво Што?Што?

Ќе го скрати вашето време поминато во кујна: 8 кулинарски трикови кои мора да ги испробате (ВИДЕО)

Уживањето во кулинарски специјалитети може да биде уште поголемо ако примените неколку корисни совети.

Може да излупите глава лук ако го поделите на парчиња, ставете го во сад, преклопете го со друг сад и енергично протресете го.

Рендењето ќе биде многу полесно ако го подмачкате рендето и проверете дали е јајцето свежо ставајќи го во чаша вода – расипаното јајце ќе излезе на површина.

Сланината може да ја подготвите во микробранова или обична рерна и да спречите појава на ледени кристали во сладоледот, завиткувајќи ја кутијата со алуминиумска фолија.

 

Погледнете го видеото, применете ги советите и времето што го поминувате во кујната претворете го во забава.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote