in

Велигденските јајца на почетокот на играта одлучија кој ќе избере страна! [ВИДЕО]

Во неделата, на Велигден, судијата на фудбалскиот натпревар од австриската Бундес лига за жени, помеѓу УСВ Нојленгбах и СКН Санкт Полтен, Марина Ауфшнејтер имаше интересна, велигденска идеја на почетокот на натпреварот.

Таа се откажа од традиционалното фрлање парички во одлучувањето кој ќе избере страна и им подари велигденско јајце на капитените на двата тима.

Така одлучија велигденските јајца кој ќе избере страна.

Во овој велигденски натпревар на два лути ривали во шампионатот, Сент Пелтен победи со 3:2.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote