in

СмешноСмешно WTFWTF Што?Што?

ЈА ПРАВЕЛА ОВАА ВЕЖБА САМО ЕДНА МИНУТА НА ДЕН: За 7 дена, маснотиите од нејзиниот стомак почнале да се топат! (ВИДЕО)

Рамен стомак и цврсти стомачни мускули се сон на секоја жена, а ние знаеме како да го добиеме стомакот од вашите соништа во најкус рок. Дали сте слушнале за вакуум вежби?

Овој тип на вежбање станува се по попопуларен и има насочен ефект врз стомачните мускули. Тие не влијаат на согорување на калории, туку ги затегнуваат мускулите, а со тоа се постигнува изглед повеќе во облик на вретено. Колку се стегнати мускулите, толку е потенка половината.

Многу Јутјубери ја пробаа оваа вежба и ги снимија нивните резултати, вклучувајќи ја и оваа девојка. Таа ги правеше вежбите за вакум 7 дена и крајниот резултат е 1 инч помалку во обемот, што е околу 2,5 см.

Тајната на оваа вежба не може да биде поедноставна – само треба да дишете правилно. Во оваа вежба, дишењето ги активира и зајакнува најдлабоките стомачни мускули, така што едноставно правите контракции.

Погледнете во видеото како правилно да ја изведете оваа вежба:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote