in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ВОЈНА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ: Нај ефикасни вежби кои ќе ве ослободат од “кората од портокaл” на телото, а се прават само 10 минути на ден! (ВИДЕО)

Ако одвојувате по малку време секој ден, летото ќе го пречекате во топ форма.

 

Целулитот е естетски проблем кој мачи голем број жени, но добрата вест е што може да се намали со правилен избор на вежби и храна.

 

Заборавете на разни препарати, гелови и креми, сè што треба да направите за да се ослободите од кора од портокал е да ги воведете овие вежби во вашата рутина. Тие се насочени кон областите на нозете, ги затегнуваат мускулите, но исто така го намалуваат целулитот.

 

Сега е вистинско време да започнете со подготовки, за да го пречекате летото во најдобра можна форма и да скокате во бикини без никакви проблеми. Од опремата, ќе ви треба само една лента.

 

Погледнете како изгледаат вежбите на видеото:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote