in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Подобра отколку во кафич: Специјална лимонада од јагоди го воодушеви светот

Подготвено за 10 минути.

Потребно е:

  • – 2 литри вода
  • – околу 500 гр јагоди
  • – 4 лимони (да биде околу 200 мл исцеден сок)
  • – 2-3 лажици мед (може шеќер или фруктоза)
  • – ледени коцки
  • – нане

Постапка:

Измешајте јагоди со мед, додадете лимон и вода. Можете исто така да користите газирана вода. Украсете по желба, во лимонадата можете да додадете сечкани јагоди, лимон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote