in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Поховани батаци на необичен начин – децата, а и возрасните ќе го обожаваат(ВИДЕО)

Омилено јадење на сите деца, а исто така ќе им се допадне и на возрасните.

Потребно е:

  • 2 јајца
  • 4 лажици брашно
  • чипс
  • зејтин за пржење
  • сол, бибер, лук

Подготовка:

Истурете вода над батаците и додадете зеленчук како за супа. Сарените батаци извадете ги и додадете зачин, бибер и додадете што сакате за да направите и супа.

Во батаците додадете сол ,бибер. Измешајте сè. Ставете го чипсот во кеса и исчукајте го.

Поминете го секој батак низ брашно, изматените јајца и чипсот.

Пржете во длабоко загреан зејтин и кога ќе добие кафеава боја, извадете го на хартиени салфетки за да го апсорбира вишокот маснотии.

Послужете со гарнир по желба.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote