in

Владата ја започна процедурата за прогласување на кризна состојба во земјата!

Во доцнежните часови владата на Република Северна Македонија ја отпочна постапката за прогласување на кризна состојба во земјата.

По препорака на Комисијата на заразни болести владата ја започна постапката откако вчера имаше состанок со председателот Пендаровски.

„Во таа насока, согласно Законот за управување со кризи на вечерашната седница Владата донесе решение за изменување на Решението за именување членови на Групата за процена, со кое за членови на оваа група се именуваат Стојанче Ангелов, вршител на должност директор на Центарот за управување со кризи и Беким Максути, вршител на должност директор на Дирекцијата за заштита и спасување“, соопштија од Владата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote