in , ,

Што?Што?

Шокантно истражување: Вонземјаните не набљудувале 5,000 години!

Вонземјаните можно е да не набљудувале веќе 5,000 години, според најновото истражување.

Наивно е да размислуваме дека сме едниствениот интелигентен живот во универзумот. Мора нешто да постои некаде во длабочините на космосот. Но и да постои кои се шансите да знаеме за нивното постоење.

Често пати слушаме дека во нашата галаксија има планети кои наликуваат на Земјата. Истражувачите од универзитетот во Њу Јорк направија истражување околу можноста за вонземјански живот и ги дадоа нивните мислења:

„Факт е дека во космосот постојат планети кои многу наликуваат на нашата планета и исполнуваат некои услови за живот. Постои мала веројатност дека има интелигнетен живот и е толку напреден што не набљудувал изминатите 5,000 години. Веројатноста е мала, но сепак постои“ изјави професорот Калтенегер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote