in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Претежно сончево со слаб до умерен, а наместа долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со умерен, повремено засилен северен ветер.

До сабота времето ќе биде претежно сончево на повеќе места со негативни утрински температури. Зголемена облачност ќе има од недела, а од почетокот на следната седмица се очекуваат локални врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote