in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 27 април

Времето денес:

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Услови за краткотраен локален дожд ќе има во петок и во деновите од продолжениот празничен викенд, а температурите позначително ќе опаднат.

Денес, Среда 27.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 78%
06-12 +14° 55%
12-18 +25° 30%
18-24 +21° 37%
Утре, Четврток 28.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 66%
06-12 +12° 75%
12-18 +19° 40%
18-24 +19° 31%
Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 61%
06-12 +9° 77%
12-18 +19° 26%
18-24 +19° 29%
Сабота 30.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 68%
06-12 +13° 52%
12-18 +20° 29%
18-24 +17° 37%
Недела 01.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 76%
06-12 +14° 76%
12-18 +22° 33%
18-24 +19° 40%
Понеделник 02.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 68%
06-12 +14° 68%
12-18 +22° 38%
18-24 +17° 50%
Вторник 03.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 81%
06-12 +14° 74%
12-18 +21° 35%
18-24 +17° 61%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote