in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 31 октомври 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието наместа ќе засилува. Во текот на ноќта во крајните западни делови ќе има локален дожд.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од југоисточен правец.

Следува период на променливо облачно време. Утре кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, утринската температура ќе биде во пораст, а дневната во благо опаѓање. Во петок ќе дува засилен ветер од јужен правец, а нов поинтензивен влажен бран со обилни врнежи се очекува во текот на ноќта и во сабота.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote