in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер.

Од утре до четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст, освен по котлините каде што ќе има услови за појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне се очекува влажен бран со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote