in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Денес и утре ќе се задржи стабилно време, сончево со мала до умерена облачност. Во среда во попладневните часови се очекуваат нови врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote